Nie jesteś zalogowany

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

• Temat rozpoczęty przez "NightInvaders"

Zawód: Ultras Chelsea

• Prywatna wiadomość

1

14.06.2017, 15:56

Ćwiczenia i suplementy diety

Witam,wszystkich po przerwie,mam do was kilka pytań,a mianowicie:
1.Jest osoba która bierze/brała białko do ćwiczeń?mam kilka pytań,a na forach nic za bardzo się nie dowiedziałem..

pozdrawiam :)

//Poprawa tytułu
//Dagusia
CFC 1905

"ZAPAMIĘTAJ KOLEŻKO NIE WSZYSTKO TAKIE PIĘKNE..."

"ŻYCIE WYZNACZYŁO DROGĘ,PAMIĘTAJ PILNUJ STERU,DO CELU TAK NA PRAWDĘ DOTARŁO NIE WIELU"

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "NightInvaders" (14.06.2017, 15:59)

2

14.06.2017, 17:53

Witam,wszystkich po przerwie,mam do was kilka pytań,a mianowicie:
1.Jest osoba która bierze/brała białko do ćwiczeń?mam kilka pytań,a na forach nic za bardzo się nie dowiedziałem..
A na jakich forach szukales?
http://www.sfd.pl/suplementy/
Kiedys dzwigalem ciezary, jesli potrafisz poslugiwac sie szukajka, to na tym forum znajdziesz doslownie wszystko.

3

14.06.2017, 19:52

A co chcesz wiedzieć o białku? :D Co w tym skomplikowanego xD

• Prywatna wiadomość

4

14.06.2017, 20:34

problem jest taki,że mam niemiecki białko o nazwie "whey protein" i za bardzo nie wiem jak go użyć..ile,z czym kiedy...
CFC 1905

"ŻYCIE WYZNACZYŁO DROGĘ,PAMIĘTAJ PILNUJ STERU,DO CELU TAK NA PRAWDĘ DOTARŁO NIE WIELU"

5

14.06.2017, 20:53

Podaj parametry które są na etykiecie

Albo je porównaj z tymi co są na allegro,jest masa produktów o mniejszej Lub większej zawartości białka do spożycia,na bank jest tam opis jak stosować

• Prywatna wiadomość

6

14.06.2017, 21:40

jak znasz niemiecki to chętnie podam :)
CFC 1905

7

14.06.2017, 21:52

Białko to białko. Ogólnie najlepsze jest naturalne białko. Takie "kupne" służy do uzupełnienia niedoboru. Ja piłem około 1-2h po treningu bo wtedy jest największe zapotrzebowanie. Ale możesz je pić jako np. drugie śniadanie. Jakichś specjalnych zaleceń tutaj nie ma, w końcu to nie sterydy tylko suplement :p

• Prywatna wiadomość

8

14.06.2017, 22:28

a ile tego najlepiej pić?tzn łyżeczke,czy ile? i z czym najlepiej?wodą,mlekiem,jogurtem,czy to bez różnicy?
CFC 1905

9

14.06.2017, 22:43

Woda, lub mleko 0,5 %. W opakowaniu powinna być miarka, one są raczej uniwersalne i mają około 30 g. i to jest jedna porcja. Na moim opakowaniu pisało ze zaleca się 1-3 porcje w ciągu dnia. Ale tak jak mówię, takie białko nie zastąpi tego naturalnego i jest tylko dodatkiem ;d

• Prywatna wiadomość

10

14.06.2017, 22:58

problem jest w tym,że nie ma miarki..jutro podeśle zdjęcie,może ktoś zna niemiecki to mi pomoże

białko
duże zdjęcie,na dole jest pasek do przesuwania

mam jeszcze 2 pytania..otóż mam problem z kompem,a mianowicie gdy go włączam to automatycznie wyłącza mi się monitor...monitor podłączałem do innego kompa i działa normalnie,próbowałem na 2 kablach VGA,ale nadal się wyłącza...wywala mi ten komunikat i po chwili pisze,że monitor poszedł spać i z zielonego włącznika zamienia się na pomarańczowy i koniec...

i kolejne..może głupie,ale ja nie orientuje się w tym..chciał bym wysłać paczkę z Polski do Niemiec,najlepiej by zaszła 13 lipca(ale może też i dzień,dwa,czy trzy dni przed),wiem waga i takie tam..załóżmy max 2kg by było,czy na poczcie oni by mi powiedzieli jak wysłać(co napisać,znaczki) ile mniej więcej by to kosztowało..chciałem zajść do poczty,ale się wstydzę,że mnie wyśmieją :)

Moderator Dagusia:

Jak chce Pan dodać coś do postu proszę użyć opcji Edytuj.
Upominam za doubleposting.

CFC 1905

11

16.06.2017, 12:17

night jak się boisz poczty to ja tutaj Cię wyśmieję :P ja wiem że ludzie na forum są różni i mają różne pasje ale liczysz że znajdzie się jakiś murarz-tynkarz-akrobata co będzie ogarniał suple, problemy z elektroniką, przerobi ci zdjęcie w photoshopie i jeszcze powie Ci kogo podobizna będzie na znaczku paczki wysyłanej do Niemiec ? :D ogarnij się :D są fora, infolinie producentów a nawet magiczny wujek google z opcją translatora...

a tak btw to białe skarpetki lepiej prać w zimnej czy ciepłej wodzie ? :angel:

• Prywatna wiadomość

12

16.06.2017, 14:00

Wujek dobra rada :)

Mazu od tego jest ten dzial
CFC 1905

13

16.06.2017, 16:22

Dawkowanie białka jest zawsze takie samo, a na pytanie ile masz tego brać, musisz sam sobie odpowiedzieć, wyliczając swoje makroskładniki, potrzebowanie na białko, np. masz spożyć 180g białka dziennie z posiłków dałeś rade 160 no to te 20g z białka uzupełniasz. W tym białku jest 25g białka w jednej porcji (30g) czyli 2 płaskie miarki które zazwyczaj są w opakowaniu, miarka ma 15g (są też miarki po 30g więc uważaj). Dawkowanie z wodą. To białko co masz zawiera 68% izolatu i 30% koncentratu białka. Izolat jest lepszy po treningu szybciej się wchłania, a koncentrat dobry jest na noc, bo pomalutku podczas snu się wchłania, od 1-3 godzin, zeby wydłużyc wchłanianie białka nalezy dodać troszkę tłuszczów aby spowolnić wchłanianie białka.Białko należy wypić od razu po treningu, nie ma sensu czekać, no może jak Ci zależy na pobraniu energii przez organizm z mięśni... ;) Warto uzupełnić glikogen, węglowodany proste z białkiem, ale to sobie poczytaj na necie.
Ja brałem białko czekoladowe od razu po treningu z węglowodanami prostymi (np. bananem) , a na noc zazwyczaj jakiś twaróg, z 2 kromkami, z odrobiną oliwy.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "Darekk" (16.06.2017, 16:40)

• Prywatna wiadomość

14

16.06.2017, 16:55

a jak nie mam miarki to ile tego brać,i mówisz z woda lepiej jak z np mlekiem?
CFC 1905

15

16.06.2017, 17:16

ja bym brał z wodą, osobiście unikam picia mleka, nie mam chyba nietoleracji laktozy, ale i tak go nie pije. Nabiał w mojej diecie jest bardzo wazny, twarogi, serki wiejskie jak najbardziej, ale jogurty naturalne, mleko tutaj uważam.
Nawet na tym białku co masz napisane jest chyba zeby rozrabiać z wodą, chyba tam było napisane 400 ml... ja rozrabiałem z 250 ml 30g białka i było smaczne :)
Kup miarke, na pewno jest jakiś sklep gdzie ja kupisz w okolicy.

• Prywatna wiadomość

16

16.06.2017, 17:35

a powiedz mi jeżeli ja ie ćwiczę co dziennie o tej samej godzinie(ćwiczę gdy mam czas wolny,a a wsi różnie to bywa) to też mam brać białko na noc,załóżmy jak ćwiczę w okresie 18-22?
CFC 1905

17

16.06.2017, 21:08

Białko bierzesz na uzupełnienie makro w diecie. Bierzesz tyle ile Ci brakuje ale tez bez przesady. Ja jednorazowo rozrabiam ok 30g z mlekiem, z woda mi nie wchodzi. A na noc najlepiej szamać twaróg chudy. Ma niska wchłanialność ale długo się trawi.

• Prywatna wiadomość

18

16.06.2017, 21:47

a nie ma tutaj różnicy czy pije z wodą czy z mlekiem?
CFC 1905

19

17.06.2017, 10:48

Z wodą niby lepiej bo mleko zawiera laktozę. Ale kto by się tym przejmował. Zawodowi kulturyści to sobie mogą tego pilnować, ja pije tak jak mi bardziej smakuje.

• Prywatna wiadomość

20

17.06.2017, 13:46

a jeszcze pytanie białko daje szybszy przyrost mięśni?bo na necie różnie piszą,a nie chcę być 100kg misiem..mase mam i rzeźbe jako taką,ale chciał bym ją sobie bardziej wyrzeźbić

waże ok 90 kg,mam ok 185cm wzrostu
CFC 1905

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "NightInvaders" (17.06.2017, 13:48)

1 użytkownik poza Tobą przegląda ten temat:

1 gosc