Nie jesteś zalogowany

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

tadzikkk

Krwiopijca

• Temat rozpoczęty przez "tadzikkk"

Zawód: zielony obibok

• Prywatna wiadomość

1

20.03.2018, 22:09

Połączenie serwerów

Zapraszamy do dyskusji na temat Połączenia serwerów
Piszę poprawnie po polsku

Sig by The Rap Grap Shop

Administrator forum Gladiatus.pl
najpewniejsza droga komunikacji

Sados

Średnio Zaawansowany

Zawód: Tata :)

• Prywatna wiadomość

2

22.03.2018, 13:45

pierwszy!!

PS. nie wszyscy naraz. po kolei proszę wyrażać swoje opinie :P hehe
Ten, który walczy z potworami, winien uważac, by samemu nie stać się jednym z nich...
kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie...

Friedrich Nietzsche

Moja skromna postać

3

22.03.2018, 14:18

Czy z tej okazji bedzie jakiś event?

Munchkin

Rekrut

Zawód: Uczeń

• Prywatna wiadomość

4

22.03.2018, 15:03

A co z maszynami, na jakich stoją serwy? Rozumiem, że ta kwestia została przemyślana i nie skończymy na wiecznie tnących się serwerach?
powodzenia

Michalus

GA & QA

Zawód: Programista PHP, WebDeveloper

• Prywatna wiadomość

5

22.03.2018, 15:36

Odbudowa Rzymu. Uzupelnie FAQ wieczorem :)

6

22.03.2018, 17:24

łączenie serwerów

mam pytanie w jaki sposób były dobierane serwery do połączenia dla przykładu pomiędzy serwerem 17 a 32 są lata świetlne różnicy.Serwer 32 jak liczba wskazuje powstał po serwerze 29 i 31(które są połączone z "młodszymi" serwerami ) a mimo to jest łączony z Serwerowymi Dinozaurami które trwają kilka lat dłużej co zabija kompletnie rywalizacje gdyż gracze z top5 po połączeniu serwera mają 100krotną stratę honoru czego nie da się już nadrobić w tym życiu

7

22.03.2018, 17:46

mam pytanie w jaki sposób były dobierane serwery do połączenia dla przykładu pomiędzy serwerem 17 a 32 są lata świetlne różnicy.Serwer 32 jak liczba wskazuje powstał po serwerze 29 i 31(które są połączone z "młodszymi" serwerami ) a mimo to jest łączony z Serwerowymi Dinozaurami które trwają kilka lat dłużej co zabija kompletnie rywalizacje gdyż gracze z top5 po połączeniu serwera mają 100krotną stratę honoru czego nie da się już nadrobić w tym życiu
Nie zauważyłeś różnicy w prędkości tych serwerów? Speedy są ze sobą łączone...

Brawo Wy! Wreszcie serwery ożyją chociaż na chwilę.
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

QA Team Member
Serwer 29

8

22.03.2018, 18:11

No okej rozumiem nie dopatrzenie z mojej strony ale jakie są szanse graczy z najnowszego w tym przypadku serwera 32 mam na myśli w szczególności top 5 wylecą na top 100 i bez realnej szansy na choćby top 10

****VLAD****

Grałem dla WOŚP

• Prywatna wiadomość

9

22.03.2018, 19:29

ale co daje niby top ?
Pisarz Sofronow Miećka, napisał takie opowiadanie o jednym królu, który przebrał się za włóczęgę i chodził po domach, żebrał. Wszyscy go przepędzali, tylko jeden biedny szewc z przedmieścia podzielił sie z nim ostatnim kawałkiem chleba.
-O widzisz, są jeszcze porządni ludzie.
- No i na drugi dzień tego szewca powiesili! Rozumiesz? Trzeba zawsze wiedzieć z kim się ma do czynienia, bo można się strasznie pomylić.

10

22.03.2018, 19:31

Ja mam takie konkretne pytanie czy gildie po połączeniu serwerów będą nie tknięte?

A co do samego połączenia serwerów myślę że to dobry pomysł powinno to ożywić grę jaki i sam rynek. :)

Munchkin

Rekrut

• Prywatna wiadomość

11

22.03.2018, 21:00

A co w sumie mogliby z nimi zrobić?
powodzenia

12

22.03.2018, 23:39

A ja się cieszę na tę fuzję. Top4 na s32 jestem tylko dlatego że aktywność jest tam nikła. ;p Ba 2 miesiące przerwy od gry sprawiły że spadłem z top2 na top4 co chyba wiele mówi... Dobrze będzie mieć te 100-200 osób przed sobą. Będzie większa chęć do gry żeby coś pokombinować z postacią i skopać zadki lepszym od siebie. :devil:

Jedyne co mnie martwi że zostanie połączone 8 prowincji w jedną. Nie wiem czy to jest tak dobrze pomyślane? Nie lepiej by było rozbić to po 4? Znając możliwości serwerów gf to może być katastrofa :P

~Łuki~

Nowicjusz

Zawód: Student Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

• Prywatna wiadomość

13

23.03.2018, 00:01

jako że część serwerów otrzyma przyspieszenie z serwera s32 to czy s1 zostanie ostatnią prowincją z normalną prędkością gry ?

14

23.03.2018, 00:13

Kilka lat temu też było łączenie serwerów i aktywność może troszkę się poprawiła :P
KONIEC GRY

Ciemność dogania cię już...
Jasność dogasa więc, cóż...
Pozwól od teraz, że ja
...już będę... SOBĄ...

youtube - Strasznik

15

23.03.2018, 00:25

Łuki jakie przyspieszenie? ;p te które są łączone do s25 to wszystko x1

Munchkin

Rekrut

• Prywatna wiadomość

16

23.03.2018, 00:27

Łuki, przecież to będzie wyglądało tak:
-s1, s25 z prędkością 1x
-s34 z prędkością 2x
-s35 z prędkością 5x
-s36 z prędkością 4x
Połączyli prędkościami i będzie 5 serwerów o 4 różnych prędkościach
powodzenia

Sados

Średnio Zaawansowany

Zawód: Tata :)

• Prywatna wiadomość

17

23.03.2018, 08:46

hehe będzie taka gruba impreza że na drugi dzień okaże się, że wszystkie serwery połączymy w jeden wielki serwer :D i to bez wiedzy GF
Ten, który walczy z potworami, winien uważac, by samemu nie stać się jednym z nich...
kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w Ciebie...

Friedrich Nietzsche

Moja skromna postać

18

23.03.2018, 11:12

a propo evetu to mam nadzieje ze bedzie kostiumowy ,dadza szanse ubrac nowy kostium :)

a propo laczenia to troche przesada aby s17 polaczyc z reszta mlodych serwerow;/
s17 powinno dac do tych starszych

Serwery 17, 21, 26, 27, 28, 30, 32 -- zostaną przyłączone do serwera 25

no prosze bez s17 wyglada to korzystniej :DD

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio przez "gaciarz" (23.03.2018, 11:22)

nightmare

Community Manager

Zawód: Community Manager @Gameforge

• Prywatna wiadomość

19

23.03.2018, 11:59

Dołożono wszelkich starań, aby znaleźć dobre rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych graczy.
Obecny wybór serwerów był najlepszym kompromisem. Nie da się zrobić tak, aby uczynić wszystkich szczęśliwymi (ktos nie chce stracić miejsca w rankingu, komuś nie podoba się, ze serwer X będzie przyłączony do jego serwera etc... a jednocześnie są skargi, ze graczy na serwerze jest mało, ze nie ma kogo rekrutować do gildii, ze rynek pusty etc...)

Połączenie serwerów, patrząc z perspektywy czasu to nie jest coś co się zdarza często, poprzednio .pl miało łączenie serwerów w 2014 i już rok później były prośby o ponowne łączenie... które dostajemy 4 lata później, ja nie wiem kiedy będziemy mieć kolejny "merge', ale jeśli znów trzeba będzie czekać kilka lat to kto wie moze wtedy wszystkie 1x trzeba będzie połączyć razem... no cóż jak to mówią "pożyjemy, zobaczymy".

Ja osobiście się cieszę, że podczas gdy pracowano na poprawkami niezbędnymi by merge przeprowadzić dodano parę innych społeczności (w tym gl.pl) do tych 12, w których merge był w sumie planowany (a później odwołany) na styczeń... tam wciąż jest kilka (kilkanaście) innych społeczności, które na połączenie serwerów czekają.

20

23.03.2018, 12:58

tak łączenie jest super:D
ale każdy ma swoje zdanie, moje jest takie ze s17 nie pasuje do calosci s25 :( levelowo nas miażdżą

1 użytkownik poza Tobą przegląda ten temat:

1 gosc