Nie jesteś zalogowany

• Zaloguj

To forum jest w trybie tylko do odczytu. Przez jakiś czas będzie utrzymywane w celach archiwalnych. Zapraszamy do rejestracji na nowym forum Gladiatus.pl

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

1

10.03.2018, 13:35

Aplikacja mobilna Gladiatus + kampania reklamowa

Witajcie!

Przewinął mi się przez myśl pomysł na odbudowanie społeczności Gladiatusa. Niejednokrotnie przewijały się posty/pytania/problemy odnośnie gry na telefonie. Uważam, że jest to wręcz kluczowe zagadnienie dla graczy z całego świata, ponieważ nieliczna część ludzi zazwyczaj posiada czas/ochotę przesiadywać przed komputerem czekając, aż licznik wypraw/lochów się "wyzeruje". Natomiast (będąc w pracy, np) zawsze można kliknąć szybko coś na telefonie.
1. "Ale przecież można grać na telefonie w przeglądarce" - oczywiście, że można. Lecz przenoszenie przedmiotów na niej jest wybitnie skomplikowane (maksymalne oddalenie, wszystko malutkie, i ciężko trafić). Jeszcze gorsze jest podglądanie statystyk danego przedmiotu - trzeba tak dotknąć, żeby w ogóle przedmiotem nie ruszyć, a to do łatwych zadań nie należy.
Oczywiście, można się tak męczyć, jeżeli ktoś lubi, lub jest zdeterminowany (sam się do tego przyzwyczaiłem), lecz nowych graczy to nie przyciąga - a wręcz nawet przeciwnie;
2. Trochę się trzeba jednak z tym pomęczyć, ponieważ zrobienie kompatybilnej aplikacji z pewnością nie jest proste, no ale hej - ktoś w tej firmie chyba pracuje ;) Sam mogę się dołączyć, niestety tylko zrobię tłumaczenia (jest to raczej inicjatywa, aniżeli propozycja), bo za dobrze programować nie potrafię;

Z mojej strony mogę dokładnie poinstruować, wskazać najważniejsze elementy, które powinny być zawarte w tej aplikacji (np. przeniesienie iteamu poprzez dotknięcie; wybór akcji (co system ma robić, gdy użytkownik dotknie przedmiotu), itp.), pomóc przy tłumaczeniu na język hiszpański/angielski/polski.

Drugą rzeczą jest przeprowadzenie kampanii reklamowej zaraz po utworzeniu sprawnej i działającej aplikacji. Rzesze ludzi usłyszą o tej grze, wielu z nich się ona spodoba. Dobrą opcją, ale to na marginesie, w postaci czysto hipotetycznej, byłoby wprowadzenie tymczasowych bonusów za zrekrutowanie znajomych (albo nagłosnienie istniejącej funkcji w reklamie). Spot reklamowy, jaki widzę to: "Zrekrutuj swoich przyjaciół, załóżcie gildię i walczcie o podium na arenie! Uważajcie, dla nowych graczy oferta czasowa w postaci bonusu do PD" Czy coś w tym stylu. Albo nawet bez żadnych bonusów. W tle oczywiście jakieś rozgrywki z wysokich lvli, np walka z Paterem czy własnym odbiciem w Hadesie, wskazanie na arenkę. Takie rzeczy.
Skoro w 2007/2008 gra potrafiła zebrać na jednym serwerze (bodajże 8 to był wtedy) 19.000 graczy, to czemu teraz ma tego nie zrobić? ;)

2

11.03.2018, 23:43

Gram na iphone X i powiem wprost, że nie jest to zbyt wygodne granie przez przeglądarkę.. ale maksymalnie oddalać ekranu nie trzeba, aby przenosić.

Tematy aplikacji upadły juz wiele razy.

A co do kampanii reklamowych - ludzie w GF robią tak śmieszny marketing, że jak widziałem ich reklame na FB (źle wytargetowana itp) to się za głowę złapałem.

3

12.03.2018, 11:19

widzialem ta reklame :D po 2 godzinach zablokowali dodawanie komentarzy :) bo byl wysyp hejtow, ze otwieraja nowe serwery zamiast polaczyc stare:) lepiej estonie laczyc a najaktywniejsza spolecznosc miec w 4 literkach , co zrobic , logika Niemca?:D