Nie jesteś zalogowany

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

1

13.01.2018, 11:06

Kostiumy treningowe.

Może wywołam falę frustracji, być może temat gdzieś się pojawił i to tylko zbędny spam, chociaż mam nadzieję, że nie bo mniej więcej prześledziłem ten dział i nie spotkałem się z tym.

Mianowicie przechodząc do rzeczy nie ukrywając sytuacja wygląda dość krzywdząco w kierunku nowych twarzy na przeróżnych serwerach. Jak dobrze wiemy kostium, można otrzymać tylko w określonych terminach... a jeżeli patrząc pod kątem eventów na ich zakładanie pod tym względem ilość jest większa...

Z punktu marketingowego jest to krzywdzące, gdyż nowy gracz, który odwiedzi serwer, zakładając załóżmy konto w Listopadzie jedyne na co ma szanse to tylko i wyłącznie strój z tundry, gdzie inni w tym czasie mogą już spokojnie trenować, na serwerach pokroju prędkości x1 być może nie wnosi to aż tak ogromnej różnicy, natomiast na serwerze z przyspieszeniem x4 czy też x5 te 3 miesiące oczekiwania nie ukrywając się dość niekorzystnie wpływają na naszą postać pod kątem innych postaci. A nie ukrywajmy to zniechęca do dalszego kontynuowania rozgrywki, a jak dobrze wszyscy wiemy, powinniśmy dążyć, aby graczy było więcej niż mniej.

Dlatego uważam, że kostium eventowy, powinien być do zdobycia w każdym czasie grania, z wypraw, może tym razem wyjątkowo z lochów aren, gdziekolwiek, aby każdy mógł już powoli sobie go kompletować. Jak wiemy zdobycie kostiumu bez dużej ilości rubinów jest dość problematyczną sprawą, dlatego zdobycie tego kostiumu również nie należałoby do najprostszych, ale jednak szansa by na to była, może chociaż niektórym udało by się mieć ten kostium na równi z innymi. A Ci którym nie udałoby się zebrać kostiumu przed eventem np z Burbonasem to po prostu dalsze części dozbierali by na evencie.

2

13.01.2018, 12:08

to po co miałby być kostium eventowy gdyby miał lecieć jak zwykły?
to nie byłoby fair wobec graczy którzy cały rok grali systematycznie (przynajmniej podczas eventów) i zbierali części kostiumów gdyby teraz dropiły od tak.

3

13.01.2018, 12:55

to nie byłoby fair wobec graczy którzy cały rok grali systematycznie (przynajmniej podczas eventów) i zbierali części kostiumów gdyby teraz dropiły od tak.

o jakich zasadach fair mówisz... jaki systematyczny rok grania.. ;)

Załóżmy serwer wychodzi we wrześniu, ludzie sobie grają i po 4 miesiącach mają kostium tundry, nowy gracz, który być może dowiedział się w późniejszym terminie o nowym serwerze, co raz więcej młodziaków poznaję tę grę, żeby zrobić sobie klik klik, nowi ludzie się pojawiają, widać bo spotykam coraz częściej ludzi którzy nawet z pojęciem paczki się nie zapoznali... ale to nie o tym wracam ponownie do wątku...

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień = strój tundy = 4 miesiące czekania.. a teraz ktoś kto w gladiatusa startuje, w styczniu...

Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec - Sierpień - Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień = bite 12 miesięcy czekania na kostium... gdzie zasady fair play, jakie systematyczne granie o którym wspomniałeś...

I w momencie gdy gracz który nie wbił do gry w ciągu tych czterech miesięcy wymienionych powyżej, musi czekać rok na kolejną szansę. A policz teraz sobie na oko ile eventów z możliwością założenia kostiumów będzie, oraz jak wielką przewagę mają gracze, którzy wystartowali od początku...

4

13.01.2018, 13:11

o jakich zasadach fair mówisz... jaki systematyczny rok grania.. ;)

Załóżmy serwer wychodzi we wrześniu, ludzie sobie grają i po 4 miesiącach mają kostium tundry, nowy gracz, który być może dowiedział się w późniejszym terminie o nowym serwerze, co raz więcej młodziaków poznaję tę grę, żeby zrobić sobie klik klik, nowi ludzie się pojawiają, widać bo spotykam coraz częściej ludzi którzy nawet z pojęciem paczki się nie zapoznali... ale to nie o tym wracam ponownie do wątku...

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień = strój tundy = 4 miesiące czekania.. a teraz ktoś kto w gladiatusa startuje, w styczniu...

Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec - Sierpień - Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień = bite 12 miesięcy czekania na kostium... gdzie zasady fair play, jakie systematyczne granie o którym wspomniałeś...

I w momencie gdy gracz który nie wbił do gry w ciągu tych czterech miesięcy wymienionych powyżej, musi czekać rok na kolejną szansę. A policz teraz sobie na oko ile eventów z możliwością założenia kostiumów będzie, oraz jak wielką przewagę mają gracze, którzy wystartowali od początku...

Najpierw zapoznaj się ze znaczeniem słów "fair play", a dopiero potem go używaj.

To, iż gracz zaczął grać n-czasu później nijak ma się do tego, że cały serwer nie gra fair play w stosunku do tego gracza. Toż to czysty absurd o czym ty piszesz. Każdy sobie rzepkę skrobie, są eventy w których można (nie trzeba) brać udziału. Nie skorzystałeś to tylko i wyłącznie jest w twoim interesie, a nie obwiniaj wszystkich dlatego, iż nie zdobyłeś kostiumu...
:spam:
Gram tylko na s25
rafles

5

13.01.2018, 13:18

to nie byłoby fair wobec graczy którzy cały rok grali systematycznie (przynajmniej podczas eventów) i

odniosłem się do tego to raz...
dwa to nikogo nie obwiniam, tylko kolega wyżej napisał, że wprowadzenie możliwości zdobycia kostiumu tak jak normalnego byłoby nie fair wobec graczy którzy grali " przez cały rok systematycznie " gdzie w gruncie rzeczy tak na prawdę na kostium czasami czekali 4 miesiące tak jak napisałem, gdzie osoba nowa w grze musi czekać 12.

po trzecie nie wypowiedziałeś sie w żadnym stopniu co do pomysłu, a jedynie przyczepiłeś się do słów fair play, które wyrwałeś z kontekstu.

Dlatego reasumując, nikogo nie obwiniam, tylko uważam, że coś w tej kwestii powinno być zmienione, rozumiem, że większość się burzy bo im to na rękę, że ktoś jest wyoutowany na jakiś czas i będzie czekał okrągły rok, żeby mógł aktywowac sobie cos czego kazdy uzywa kilka razy w ciagu roku ;)

6

13.01.2018, 13:31

to nie byłoby fair wobec graczy którzy cały rok grali systematycznie (przynajmniej podczas eventów) i

odniosłem się do tego to raz...
dwa to nikogo nie obwiniam, tylko kolega wyżej napisał, że wprowadzenie możliwości zdobycia kostiumu tak jak normalnego byłoby nie fair wobec graczy którzy grali " przez cały rok systematycznie " gdzie w gruncie rzeczy tak na prawdę na kostium czasami czekali 4 miesiące tak jak napisałem, gdzie osoba nowa w grze musi czekać 12.

po trzecie nie wypowiedziałeś sie w żadnym stopniu co do pomysłu, a jedynie przyczepiłeś się do słów fair play, które wyrwałeś z kontekstu.

Dlatego reasumując, nikogo nie obwiniam, tylko uważam, że coś w tej kwestii powinno być zmienione, rozumiem, że większość się burzy bo im to na rękę, że ktoś jest wyoutowany na jakiś czas i będzie czekał okrągły rok, żeby mógł aktywowac sobie cos czego kazdy uzywa kilka razy w ciagu roku ;)

Ad1. Włączam urlop w grze, mój wybór. Wracam po urlopie i może powinienem mieć 1000 punktów wypraw i lochów, gdyż ich nie wykorzystałem.
Nie wziąłem udziału w evencie typu "wał ...", rozumiem że również powinni włączyć ten event dla indywidualnej osoby przeliczając ilość wrogów w stosunku do niego. Podobnie to święta rubinowego, indywidualne dla osoby, która nie wzięła udziału? Widzisz ten absurd?

Ad2. Sądziłem, iż emotikona spam mówi wszystko w tej kwestii, ale skoro tego nie widzisz to pomysł jest denny, gdyż eventy to są przywileje, a nie obowiązki...

Ad3. Jak ktoś chce to znajdzie kilkanaście sposobów, aby coś zrobić, a jak ktoś nie chce i szuka dziury w całym to znajdzie tysiące powodów, dlaczego jest tak, a nie inaczej.
Gram tylko na s25
rafles

7

13.01.2018, 13:32

przecież te kostiumy nie dają jakiś niesamowitych bonusów, że jak się je założy to już ma się OP postać, więc nie wiem o co ten cały płacz, każdy może zdobyć taki sam kostium w takim samym czasie.

8

13.01.2018, 17:34

przecież te kostiumy nie dają jakiś niesamowitych bonusów, że jak się je założy to już ma się OP postać, więc nie wiem o co ten cały płacz, każdy może zdobyć taki sam kostium w takim samym czasie.

ja nie pisze tego w dziale dyskusji tylko w dziale pomysłów i propozycji, więc branie to jako płacz, jest nadinterpretacją to raz... dwa jeżeli dla Ciebie kostiumy eventowe nie dają diametralnej przewagi to myślę, że na tym etapie oszczędzę sobie z Tobą dyskusji,bo o grze musisz mieć takie pojęcie jak ja o balecie :)

rafles, ja rozumiem, pokazane w różny sposób, tylko że niestety przykłady są od siebie strasznie odległe, owszem może to jest wybór człowieka tak jak i urlop, ale nieaktywność w grze i utrata wypraw ma się troche nijak do kostiumów... nie wiem w skrócie jak Ci to wytłumaczyć, bo to zdecydowanie trudne ze względu, że masz już z góry przyjętą swoją ideologię i chociaż moje argumenty miałyby siłę przebicia to raczej nie należysz do grona osób, które dadzą się przekonać...

odnosząc się do Twojej głównej to kwestia wyboru, nieobecność w grze niesie za sobą tak jak napisałeś konsekwencję w postaci straty wypraw, natomiast późny start nie koniecznie spowodowany odpuszczeniem sobie gry, a być może po prostu nie wiedzą o jej istnieniu, bo sam na zdrowy chłopski rozum, spójrz ile gra jest już na rynku, minęło 10 lat a wraz z tym czasem pojawiło się nowe pokolenie, które może nie w ogromnym stopniu ale w jakimś tam trafia na taką grę i zamiast zachęcić ich, że jest miło ciekawie fajnie, to oni przez okrągły rok mają trudniej i załóżmy na takim serwerze x4 bądź x5 w pewnym momencie zrównują się z kimś kto ma już all komplet strojów, w walce na arenie logicznie nie ma żadnych szans, co uniemożliwia mu automatycznie bycie mistrzem areny, a jednak nowi gracze, raczej chcieliby w jakiś tam sposób sięgać po jakieś osiągnięcia w grze..

Absolutnie pomysł nie powstał na moje widzimisie bo akurat to ja nie mam kostiumu, tylko ostatnio przeglądając facebook, wyświetliła mi się sponsorowana reklama gladiatus`a, wiec za pewne w niektórych otoczeniach również ona się pojawiła, co myślę, że przykuło uwagę nowych graczy :)

9

13.01.2018, 20:03

odnosząc się do Twojej głównej to kwestia wyboru, nieobecność w grze niesie za sobą tak jak napisałeś konsekwencję w postaci straty wypraw, natomiast późny start nie koniecznie spowodowany odpuszczeniem sobie gry, a być może po prostu nie wiedzą o jej istnieniu, bo sam na zdrowy chłopski rozum, spójrz ile gra jest już na rynku, minęło 10 lat a wraz z tym czasem pojawiło się nowe pokolenie, które może nie w ogromnym stopniu ale w jakimś tam trafia na taką grę i zamiast zachęcić ich, że jest miło ciekawie fajnie, to oni przez okrągły rok mają trudniej i załóżmy na takim serwerze x4 bądź x5 w pewnym momencie zrównują się z kimś kto ma już all komplet strojów, w walce na arenie logicznie nie ma żadnych szans, co uniemożliwia mu automatycznie bycie mistrzem areny, a jednak nowi gracze, raczej chcieliby w jakiś tam sposób sięgać po jakieś osiągnięcia w grze..

Szczerze mówiąc to nowi gracze są raczej kierowani na najświeższe serwery gry. Chociażby przez coś takiego:

czy też to

Nowe światy otwierane są co te 4-6 miesięcy, więc w najgorszym wypadku ktoś straci dwa eventy w chwili rozpoczęcia gry. Bo raczej każdy, kto grał w jakieś gry online będzie zdawał sobie sprawę z tego, że na starych serwerach jest ciężej się wybić - wszyscy już są wysoko w rankingu i nie sposób ich dogonić, no i zazwyczaj również ilość graczy jest tam mniejsza niż na nowych.

Poza tym co to by były za stroje eventowe gdyby nie były związane z eventami?

Powiem tak, ciesz się, że stroje te są do zdobycia bez wydawania rubli - każdy może je mieć, wystarczy tylko aktywność (1 walka dziennie!) podczas danego eventu.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio przez "Zachwiany" (13.01.2018, 20:07)

10

13.01.2018, 20:49

ja nie pisze tego w dziale dyskusji tylko w dziale pomysłów i propozycji, więc branie to jako płacz, jest nadinterpretacją to raz... dwa jeżeli dla Ciebie kostiumy eventowe nie dają diametralnej przewagi to myślę, że na tym etapie oszczędzę sobie z Tobą dyskusji,bo o grze musisz mieć takie pojęcie jak ja o balecie :)

no tak, bo przecież -20% na trening czy też zwiększona regeneracja wypraw i lochów o 100% jest niesamowitym boostem, dzięki którym można odlecieć w rankingu na dobre 10 poziomów :D

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "devolt" (13.01.2018, 20:55)

Michalus

GA & QA

Zawód: Programista PHP, WebDeveloper

• Prywatna wiadomość

11

13.01.2018, 21:35

Staram się zrozumieć te argumenty "za" i jakoś nie mogę.

Z samej nazwy, kostium jest związany z eventem, czyli wydarzeniem okazjonalnym.

Inna rzecz, pojęcie "fair play".. Czyli wg Ciebie uczciwe jest to, że zaczynasz grę X czasu po reszcie serwera, ale masz z nimi równe szanse? Gdzie tutaj uwzględnienie czasu poświęconego na grę i rozwój postaci? Czasu, który inni już poświęcili, a Ty jeszcze nie?

To nie jest gra typu choćby WoW, gdzie dążysz jak najszybciej do określonego maksymalnego poziomu, a dalszy wzrost wydajności postaci uzyskujesz z kolejnych instancji, które wychodzą co jakiś czas (do podniesienia maksymalnego poziomu z kolejnym dodatkiem i zabawa od nowa, ale nvm), więc dla nowych postaci masz określone "catch-up" mechanizmy (bo bez tego byłyby bezużyteczne w poważnej rozgrywce do końca dodatku).

Tutaj jest całkiem inny model gry. Maksymalny poziom tu nie istnieje (teoretycznie, bo przez ograniczenie xp to 223, ale to temat na inną dysputę i jak przyjdzie co do czego, to zostanie to naprawione), a żeby zdobywać coraz lepszy ekwipunek po prostu musisz zdobywać poziom. Catch-up mechanizm tutaj nie istnieje i nie ma racji bytu.
Jak wspomniane wcześniej, co jakiś czas otwiera się po prostu nowy serwer i już. O tym też już była burzliwa dyskusja przy okazji ogłoszenia startu s36 - wg mnie poruszanie tego nie ma sensu. Równe szanse dla wszystkich są przy starcie serwera.

Z resztą obu gier nie ma co zbytnio porównywać, bo jedna to typowy multiplayer gdzie samodzielnie nie zrobisz nic poważnego, a druga z multiplayerem ma wspólnego tyle, że potrzeba się zrzucić na pole treningowe.

Co do wyliczania, że do kostiumu z treningiem jest cały rok.. Takie kostiumy są dwa - jeden na wiosnę i drugi na halloween. To jakoś co ~pół roku?

Gladiatus jest jaki jest i jest równy dla wszystkich, którzy w niego grają w obrębie jednego serwera (bo hipokryzją byłoby stwierdzenie, że x1 mają taką samą rozgrywkę jak x5). Brak ułatwień dla nowych graczy jest dla mnie jak najbardziej "fair", biorąc pod uwagę formę rozwoju postaci.

Osobiście, też jako gracz (bo gram, tylko nie na polskiej wersji językowej), za zdecydowanie bardziej trafione pomysły od powyższego uważam choćby rozdzielanie aren serwerów różnych prędkości od siebie. To co proponujesz wyżej to moim zdaniem krok do podważenia sensu aktywnej gry, a zamiast przyciągnąć nowych graczy raczej wywołałoby niesmak u stałych bywalców.

12

16.04.2018, 11:26

Inna rzecz, pojęcie "fair play".. Czyli wg Ciebie uczciwe jest to, że zaczynasz grę X czasu po reszcie serwera, ale masz z nimi równe szanse? Gdzie tutaj uwzględnienie czasu poświęconego na grę i rozwój postaci? Czasu, który inni już poświęcili, a Ty jeszcze nie?

czy pan robi sobie z nas jaja ?! Przy dzisiejszej losowosci to jest taki SREDNI ARGUMENT ! i tym argumentem chcesz powiedziec ze nie daliscie nam tego treningu ? bo ciagle nie rozumiem dlaczego laczenie serwerow MUSIALO byc w czasie gdy mogl byc trening -80% nie bylo innej opcji ? przeciez to bylo CELOWE zagranie, chcieli laczenia, tak placza to damy im laczenie ! a jak to wyszlo chyba wszyscy wiemy jednym slowem kpina ! mam nadzieje ze wypowie sie ktos z ,,gory,, i powie dlaczego byla taka decyzja o laczeniu serwerow :) mysle ze skrocilo by to wszystkie przepychanki na forum ! :) takze licze na twoja odpowiedz w wolnej chwili ,badz po urlopie :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "youi8" (16.04.2018, 11:56)

Thorvor

Nowicjusz

Zawód: Student

• Prywatna wiadomość

13

16.04.2018, 11:56

bo ciagle nie rozumiem dlaczego laczenie serwerow MUSIALO byc w czasie gdy mogl byc trening -80% nie bylo innej opcji ? przeciez to bylo CELOWE zagranie, chcieli laczenia, tak placza to damy im laczenie ! a jak to wyszlo chyba wszyscy wiemy jednym slowem kpina

Nie oczekuj rzeczowej i konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Przecież osoby odpowiedzialne za tą grę nigdy nie poinformują dlaczego, po co robią to co robią. Według mnie od dawna osoby te:

a) nie myślą i nie wiedzą co robią, ale na siłę próbują zwiększyć zyski lub chociaż przychody tworząc prowincje jedną po drugiej i jednocześnie wprowadzając coraz głupsze decyzje i pomysły
b) celowo serwują takie zagrania, aby zniechęcić ludzi do grania z różnych powodów - to jest tylko moja koncepcja, ale chyba komuś zależy na upadku tej gry z jakiegoś powodu, ale jednocześnie nie chce aby została ona zamknięta natychmiastowo
c) stosują metodę jak w większości gier opartych na mikropłatnościach - przyciągnąć świeże osoby reklamą, niech się biją o top za spore dawki realnych pieniędzy, a potem część osób się znudzi, część po prostu rezygnuje, a reszta zostając ma coraz większe nerwy gdy widzi nieudolność zarządzania tą produkcją

W zasadzie od wprowadzenia luciusów i całej reszty (od tamtego czasu) zaczęła się walka o to kto jest w stanie więcej wydać i kto ma więcej farta, Teraz jest to spotęgowane. Dawniej trzeba było mieć umiejętności i ewentualnie trochę z portfela skorzystać. Dzisiaj umiejętności nic nie dają, skoro typ zaczyna grę a za 2 dni ma wszystkie maxy (po 200). Teraz to nawet pieniądze są niepotrzebne, bo co z tego, że ma się centka czy idealny ekwipunek, jak przez te lagi jest ochota na usunięcie konta i nigdy nie powrócenie.

Te eventy można była świetnie zorganizować czasowo tak aby nie było problemów i zgrzytów, aby każdy był zadowolony, ale po co skoro ma się talent do tego, aby zniechęcać graczy do tej gry. Przynajmniej tych, którzy tracą tylko czas na nią. Chociaż nie tylko takim się obrywa.

Ciekawe dlaczego taki Tanoth nie upadł tak nisko jak ta gra ?(

1 użytkownik poza Tobą przegląda ten temat:

1 gosc