Nie jesteś zalogowany

21

30.09.2017, 15:24

Problem lagów na serwerze został naprawiony podczas ostatniego restartu serwerów. Aktualnie ich na s35 nie odczuwam. Problem leży obecnie po stronie użytkownika. Na początek proponuję czyszczenie ciasteczek (dokładne).

Co do pozostałej części wątku się nie wypowiem bo jest mi Was naprawdę szkoda, a słów by to opisać użyć nie mogę.

To dexik mało grasz najwidoczniej na 35. Ściny / lagi / czy jakkolwiek to nazwać są z wielką częstotliwością i niesamowicie często. Nie wmawiajcie nam, że to wina naszych komputerów / przeglądarek bo już ręce opadają z niezaradnością administracji. Inne serwery fajnie delikatnie i płynie chodzą, a na 35 to komputer wini... Taaaa.. A świstak siedzi i zawija w papier :)

22

30.09.2017, 15:40

Problem lagów na serwerze został naprawiony podczas ostatniego restartu serwerów. Aktualnie ich na s35 nie odczuwam. Problem leży obecnie po stronie użytkownika. Na początek proponuję czyszczenie ciasteczek (dokładne).

Co do pozostałej części wątku się nie wypowiem bo jest mi Was naprawdę szkoda, a słów by to opisać użyć nie mogę.

To dexik mało grasz najwidoczniej na 35. Ściny / lagi / czy jakkolwiek to nazwać są z wielką częstotliwością i niesamowicie często. Nie wmawiajcie nam, że to wina naszych komputerów / przeglądarek bo już ręce opadają z niezaradnością administracji. Inne serwery fajnie delikatnie i płynie chodzą, a na 35 to komputer wini... Taaaa.. A świstak siedzi i zawija w papier :)
DANY, nie jestem z administracji, ze swojej strony zrobiłem wszystko co mogłem. Nie mam wpływu na Administratora Gry oraz wiedzy dlaczego nie działa w tym kierunku. To, że problem występuje przekazałem do naszej koszmarki (Nightmare). Reszta nie jest zależna ode mnie. Nie moja wina, że pewne osoby odpowiedzialne za to nic w tym kierunku nie robią. Poza tym gdy pisałem post to akurat nie odnotowałem lagów.
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

QA Team Member
Serwer 29

23

30.09.2017, 16:52

Dexus nie mam do Ciebie pretensji żadnych, użyłem słowa "administracji", czyli do osób z góry a nie bezpośrednio do Ciebie. Szanuję, że zrobiłeś co mogłeś, ale to nic nie zmienia.
Czytałem ten post kilka dni temu i co dzień miałem problemy z lagami lecz wstrzymywałem się z komentarza i nadzieją, że to minie.. Jednak post jest, więc nie uległo. Pozdrawiam! :)

Michalus

GA & QA

Zawód: Programista PHP, WebDeveloper

• Prywatna wiadomość

24

4.10.2017, 23:18

W uzupełnieniu do posta w temacie nt serwera konkursowego,

Staram się znaleźć co stoi "obok" na polskim s35, ale póki co nic nie utrafiłem.

Jak policzyć ilość gierek przeglądarkowych x ilość ich serwerów x ilość wersji językowych, to jest żmudne szukanie.. (niestety narzędzia typu reverse lookup zawodzą).

Z głupich ciekawostek dotychczas..
- polski s17 ma takie samo IP co turecki x5 (s32-tr)
- polski s31 - IP takie jak węgierski x5 (s23-hu)
- polski s32 - IP jak holenderski x5 (s15-nl)
- polski s33 - IP jak.. s21-ae (chyba izraelski x5), s28-es (hiszpański x5) i s17-pt (portugalski x5)

Ludzie piszą, że kiedyś graczy było więcej a lagów nie było. Może z większym "zapasem" stawiali te serwery jak gra była bardziej popularna (jak i same gry przeglądarkowe dawniej).

Pytanie nt. ilości serwerów na jednej maszynie wysłałem gdzie trzeba, a czy się coś zmieni.. czas pokaże.

PS. Jeśli komuś by się chciało szukać (chyba z nudów), Win+R > cmd > ping adres serwera

25

5.10.2017, 01:09

co do PL s35 to te same ip mają:
s16 portugalia
s20 rumunia
s25 francja
s14 litwa

@up: po co się męczyć z pingowaniem przez windowsa :D przcież linux jest naszym przyjacielem :) pozdrawiam
PS. serwery z kraju "ae" to Emiraty Arabskie

PS2. podaję link do wyniku 2 minut szukania ip serwerów xd http://wklejto.pl/300509

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio przez "CzarnyDuszek" (5.10.2017, 01:51)

Michalus

GA & QA

Zawód: Programista PHP, WebDeveloper

• Prywatna wiadomość

26

5.10.2017, 08:05

Offtopem - niestety windows everywhere :) (i niedoczas przez koncowke sezonu, ale to inna rzecz)
+1 za znalezisko :)

27

5.10.2017, 20:55

Lewa aukcja

Witam dziś licytowałem itemek o który się przebijałem, kase za itemek pobrano aukcja się skończyła i nic nie dostałem. Co to ma być ????

"Rayol Ostry sztylet wycofania".

Scheise!

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "=CZADOMAN=" (5.10.2017, 20:59)

nightmare

Community Manager

Zawód: Community Manager @Gameforge

• Prywatna wiadomość

28

11.10.2017, 15:25

Dzień dobry

Jak pewnie wiele osób zauważyło serwer 35 był dziś niedostępny przez kilka/kilkanaście minut, w tym czasie sysadmin przenosił ten serwer na inną maszynę.

Niestety nie poinformowano mnie o tym fakcie zanim wyłączono serwer (mimo, iż zapewniano mnie, ze jak tylko odpowiednie decyzje zostaną podjęte to info dotrze do mnie odpowiednio wcześniej abym mogla je przekazać społeczności )...
No cóż, przeszłości zmienić nie mogę... ale chciałabym jednakże przeprosić za ten brak informacji.

Serwer został przeniesiony co powinno znacznie poprawić sytuacje z lagami, które utrudniały Wam grę.
Byłabym wdzięczna za informacje czy rzeczywiście jest lepiej.

Pozdrawiam
Nightmare

29

12.10.2017, 18:45

Po raz kolejny na aukcji dla najemników nie ma żadnych przedmiotów (s13)

https://scr.hu/2WvKZv
elo

30

17.10.2017, 14:48

To jest niepoważne! Licytowałem przed chwilą na aukcji z 8 jadalnych, aukcja zakończyła się, a wygrałem trzy itemy w tym dwa jadalne. Gdy aukcja kończyła się to widziałem dwa rządki po trzy jadalne z moim nickiem. Jak długo jeszcze będzie robić z Nas idiotów i mówić, że ktoś Nas przebił? Ja już straciłem cierpliwość. Domagam się odpowiedzi i działań, konkretnych działań.
Master_Magnus_I (s5)
Vladimir_Putin (s9)
Człowiek ciągle błądzi... wciąż tkwi w zaślepieniu, przy rozstaju myśli, w swej niewiedzy cieniu...

nightmare

Community Manager

Zawód: Community Manager @Gameforge

• Prywatna wiadomość

31

18.10.2017, 12:04

Dzień dobry

Informacje o problemach z aukcjami zostały przesłane do odpowiednich osób już jakiś czas temu. Wiem, ze to żadne pocieszenie, ale nie tylko społeczność Gladiatus.pl zgłasza te problemy.
Ja rozumiem frustracje i gniew bo to nie działa, tamto nie działa etc, sama jestem graczem (wielu różnych gier) jednakże proszę pamiętać pisząc na forum, iż oskarżające i dokuczliwe wypowiedzi pod adresem osób, które są tutaj aby dostarczyć graczom support nie pomagają, a precz przeciwnie...
Wolontariusze czyli Team Gladiatus PL oraz Community Management nie są odpowiedzialni, ani nie maja wpływu na zmiany w grze czy naprawę błędów, tym zajmują się programiści.
Ja (mimo, iz jestem pracownikiem firmy) nie mam możliwości przyspieszenia tego w żaden sposób, jedyne co mogę zrobić to prosić i na bieżąco przypominać o problemie (co także robią GA).
Niestety dotychczas udało mi się jedynie doprowadzić do przeniesienia serwera 35 na inna maszynę w celu poprawienia sytuacji z lagami.

Jeżeli będą jakieś informacje zwrotne odnośnie aukcji, którymi będziemy mogli się podzielić taka informacja zostanie podana na forum.
Przepraszam za te niedogodności i proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam
Nightmare
:closed:

1 użytkownik poza Tobą przegląda ten temat:

1 gosc