Nie jesteś zalogowany

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

sfgame

Nowicjusz

• Temat rozpoczęty przez "sfgame"

Zawód: Kucharz/Grafik komputerowy

• Prywatna wiadomość

1

22.09.2017, 13:33

Zlagowany serwer > Zbugowane Aukcje.

Dobra, weźcie ogarnijcie ten zlagowany serwer, jasne... Mogę zrozumieć że serwer jest przeciążony i występują lagi... Ale odkąd rozpocząłem grę na s35 notorycznie podczas wygrywania Przedmiotów w DA, część przedmiotów wgl się nie pojawia. Co gorsza czasem są takie problemy jak "Wygrałeś aukcje 16:02:15" a sekundę po tym "Zostałeś przebity 16:02:16" i ten przedmiot Znika. Lub nikt nawet nie musi mnie przebić, i pomimo raportu o wygraniu aukcji nadal nic nie dostaje.
Jaki jest sens obstawiania na aukcji przedmiotów jak i tak ich nie dostaje przez błędy w systemie, wielu graczy też to spotyka, aż dziw jestem że nikt nie założył podobonego tematu.
Nie możecie nic z tym zrobić?
Jednie co mi pozostaje to kupywać przedmioty za rubiny, choć i tak wydałem całkiem sporo juz na ten serwer.

Zły dział, temat został przeniesiony
Bush

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "sfgame" (22.09.2017, 13:34)

Post został już zgłoszony.

Kostucha

Nowicjusz

Zawód: Pilarz-Drwal

• Prywatna wiadomość

2

22.09.2017, 14:27

my mamy Administracje na poziomie 0 , nic nie umieją Niemca cisnąć o poprawy itd , i te walki na arenach śmiech na sali jak i ta administracja 8-)
Moje konto z s28

"Zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy nie."

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "Kostucha" (22.09.2017, 14:28)

Zielsko

Nowicjusz

• Prywatna wiadomość

3

22.09.2017, 14:37

No tak to jest ciągle tam coś się dzieje z tymi aukcjami to już nie wspomnę

4

22.09.2017, 17:23

niestety nasza wersja gladiatusa wygląda tak ze jak sobie nie pomożesz sam to na pomoc osób za to odpowiedzialnych raczej nie ma co liczyć :)

Bodzio1992

Super Operator Gry

Zawód: student

• Prywatna wiadomość

5

22.09.2017, 17:56

Wasz problem jest stary jak świat - aukcje nie kończą się równo (w tej samej sekundzie), ani wiadomości z tych aukcji nie przychodzą równo - powinniście to zauważyć patrząc na datę/godzinę wiadomości o wygraniu aukcji. Potrafią się różnić nawet o kilka sekund. Jeśli rozpocznie się wysyłanie wiadomości o wygranej, to jest krótkie okno gdzie można jeszcze licytować część przedmiotów, ale nie przychodzą już wiadomości o przebitkach.

Problem był zgłaszany przez graczy już setki razy (GA Egwene pisała nawet na ten temat posta na forum), do programistów też było zgłoszone to już kilkakrotnie. Niestety, pomimo kilku prób naprawy, nie udało im się tego zrobić poprawnie.

Póki co nie pozostaje tylko czekać.

"Post na forum" =>To nie są błędy - proszę nie zgłaszać do support.pl

Na s35 jest to tylko najbardziej odczuwalne, bo jest dużo graczy. Do tego wiadomo też, że aukcje kończą się (prawie zawsze) w 15 i 45 sekundzie i masa ludzi przebija na "sekundę przed końcem aukcji"
Moderator Forum
Super Operator Gry
Serwerów 1-9, 17-35

6

22.09.2017, 18:34

"Post na forum" =>To nie są błędy - proszę nie zgłaszać do support.pl

To są błędy. Bezczelne jest kłamanie graczom w twarz, że nie są. Pisałem w jednym z tematów, że licytowałem złom za 30k. Ktoś przebił mnie na tym złomie na 20 sekund przed końcem aukcji, przebiłem tę osobę rzutem na taśmę. Dosłownie sekundę później otrzymałem raporty o końcu aukcji. Nikt nie był w stanie mnie przebić, a jednak nie dostałem ani komunikatu o byciu przebitym, ani złomu... Wiem co piszę i kłótnia z moimi słowami jest bez sensu. Poza tym... nie jestem w teamie, nie wiem jak to wygląda, ale... naprawdę administracja nie ma dostępu do logów? Nie można sprawdzić kto kogo przebił?
Master_Magnus_I (s5)
Vladimir_Putin (s9)
Człowiek ciągle błądzi... wciąż tkwi w zaślepieniu, przy rozstaju myśli, w swej niewiedzy cieniu...

Bodzio1992

Super Operator Gry

• Prywatna wiadomość

7

22.09.2017, 18:58

Na tym to właśnie polega, ze przedmioty trafiają do osób, które dadzą najwyższą ofertę.
Ale od początku = przebijasz, aukcja się kończy ale jest jeszcze to okienko i kto inny się tam wstrzela, Ty nie dostaniesz wiadomości o przebitce i przedmiotu nie ma jak dostać bo przebity.

A po drugie to błędnym założeniem jest też, że tylko Ty i tylko 1 inna osoba akurat jesteście na tej jednej aukcji i przebijacie się.
Moderator Forum
Super Operator Gry
Serwerów 1-9, 17-35

8

22.09.2017, 19:03

Na s5 na złomie może przebija ze 2-3 osoby. Nikt nie walczy o złom do ostatniej sekundy. Gdy zdarzy się, że ktoś mnie przebije na złomie (może raz na miesiąc), to zawsze odbijam i wygrywam aukcję. Nikt ponownie nie przebija. I mój ostatni punkt... logi... co z nimi? Zauważ Bodziu, że nikt z administracji, nikt z osób decyzyjnych tutaj się nie udziela. Brak jakiegokolwiek nacisku z ich strony na twórców gry, a przecież po to oni są... Błąd z irytującym przenoszeniem podczas oczekiwania na koniec czasu odliczania na CT na stronę główną (trochę zagmatwałem pewnie jego opis :P) został naprawiony po prawie roku od mojego wielokrotnego zgłaszania go. Czy tak zachowują się osoby dbające o dobro gracza? Gdybym był na miejscu GA i nikt się ze mną nie liczył, to zrezygnowałbym z funkcji w ramach protestu.
Master_Magnus_I (s5)
Vladimir_Putin (s9)
Człowiek ciągle błądzi... wciąż tkwi w zaślepieniu, przy rozstaju myśli, w swej niewiedzy cieniu...

Bodzio1992

Super Operator Gry

• Prywatna wiadomość

9

22.09.2017, 19:22

Cwaniakować to potrafi każdy. Problemy są zgłaszane i jedynie programiści GameForge mogą to poprawić. Z naszej strony nie możemy nic zrobić poza zgłoszeniem tego.

A Pan w ramach protestu, że "nic się nie dzieje w tym co Pan zgłasza" może skasować konto.. :) Efekt będzie ten sam.
Moderator Forum
Super Operator Gry
Serwerów 1-9, 17-35

10

22.09.2017, 19:28

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Poza tym, wybacz, ale Ciebie do osób decyzyjnych nie zaliczam. Moje pretensje kierowane były wyżej.
Master_Magnus_I (s5)
Vladimir_Putin (s9)

Bodzio1992

Super Operator Gry

• Prywatna wiadomość

11

22.09.2017, 19:33

No chyba nie sądzisz, że dostaniesz logi ?
Moderator Forum
Super Operator Gry
Serwerów 1-9, 17-35

12

22.09.2017, 19:44

Mi już wystarczy udzielania się w tym temacie i czytania głupot. Nikt mi nie udowodnił w żaden sposób, że nie mam racji.

PS. W przeciwieństwie do członków teamu, ja łożę od 8 lat pieniądze na tę grę. Członkowie teamu z racji pełnionych stanowisk otrzymują różne bonusy. Z racji tego wymagam czegoś, przede wszystkim poważnego traktowania, a nie czytania komentarzy od członków teamu (!) "skasuj konto" czy "przestań grać"... a od lat w tej kwestii nic się nie zmieniło. Wciąż brak poszanowania dla graczy.
Master_Magnus_I (s5)
Vladimir_Putin (s9)

13

22.09.2017, 20:03

Mi już wystarczy udzielania się w tym temacie i czytania głupot. Nikt mi nie udowodnił w żaden sposób, że nie mam racji.
Nie sądzę żeby ktokolwiek tutaj miał obowiązek przekonywania Cię na siłę do czegokolwiek. Bodzio przedstawił Ci oficjalne stanowisko teamu na ten temat wynikające z takich a nie innych okoliczności.
PS. W przeciwieństwie do członków teamu, ja łożę od 8 lat pieniądze na tę grę. Członkowie teamu z racji pełnionych stanowisk otrzymują różne bonusy. Z racji tego wymagam czegoś, przede wszystkim poważnego traktowania, a nie czytania komentarzy od członków teamu (!) "skasuj konto" czy "przestań grać"... a od lat w tej kwestii nic się nie zmieniło. Wciąż brak poszanowania dla graczy.
I znów ta sama argumentacja... "Kupuję rubiny, macie zrobić to, to i to!". To waluta premium w przeglądarkowej klikance a nie udziały Gameforge. :D
Brak poszanowania dla graczy? Pozostawię bez komentarza

14

22.09.2017, 20:07

KWESTIA AUKCJI ZOSTALA PORUSZONA,NATOMIAST DRUGA,MOIM ZDANIEM GORSZA - NIE.

Ten serwer to jest jakas padaka,patologia i nie wiem jakich slow mam uzyc.
Gralem na serwerze 33,wbilem 100 poziom plus,wiec troche sie nagralem i moge smialo stwierdzic ze to co tu sie dzieje mozna nazwac tak jak napisalem powyzej.

LAGI LAGI LAGI,GRA, LAGI LAGI LAGI

Tak obecnie wyglada moja gra,praktycznie przez caly czas od startu serwera 35.
Grac sie doslownie nie da.
Gra zacina sie caly czas,nie raz nic nie mozna zrobic,co jest zenujace.
Chcialoby sie powiedziec,ze serwery dzialaja na jakichs pralkach albo lodowkach,bo to co sie dzieje jest nienormalne
Gra potrafi zaciac sie 2x w tym samym miejscu:
Nie da sie przeciagac przedmiotow,
Nastapilo zerwanie polaczenia,
Przeciagasz przedmiot,przedmiot znika,a jednoczesnie nie daje nic.
Caly czas trzeba odswiezac strone i to nie pomaga.
Nie raz zeby przeciagnac jeden przedmiot musze odswiezac strone 3x,bo raz nie zalapie przedmiotu,raz nie widzi backpacka,a raz zerwie polaczenie.Przeciez to jest nienormalne. I szczerze mowiac watpie zeby chodzilo tu o nadmiar graczy,bo to jest o kazdej porze dnia.W dzien czy w nocy,wieczorem czy w poludnie.Ja rozumiem ladowanie grafik i tak dalej,ale ludzie mamy 2017 rok,jesli GameForge nie potrafi zapewnic stabilnosci,to po co stawia kolejny serwer,o predkosci x5,gdzie jak nie trudno policzyc,przesyl danych bedzie 5x wiekszy,plus wieksza liczba graczy???
Jedyne slowo ktore mi przychodzi na mysl,to jest po prostu zenada.
Kasa kasa i kasa,widac to sie chyba tylko i wylacznie liczy,bo juz prawie 3 tygodnie nie ma zadnych zmian w tej sprawie,serwery jak sie czolgaja tak czolgaja sie dalej i nie widac zadnych,ale to kompletnie zadnych zmian na horyzoncie.
Po prostu patologia.
Z checia zobaczylbym usprawiedliwienia dla tego ^ co napisalem powyzej,bardzo jestem ich ciekaw.Dziekuje

EDIT: przyczyny typu problem z internetem prosze sobie darowac,gdyz jak juz wspomnialem gralem na serwerze 33,nie tak dawno temu,bo moze 2 miesiace,a z internetem nic sie od tamtego czasu nie zmienilo.
Problemy z TYM serwerem sa caly czas,od momentu jego startu.

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "Frustru" (22.09.2017, 20:10)

15

22.09.2017, 20:27

Nie sądzę żeby ktokolwiek tutaj miał obowiązek przekonywania Cię na siłę do czegokolwiek. Bodzio przedstawił Ci oficjalne stanowisko teamu na ten temat wynikające z takich a nie innych okoliczności.
I znów ta sama argumentacja... "Kupuję rubiny, macie zrobić to, to i to!". To waluta premium w przeglądarkowej klikance a nie udziały Gameforge. :D
Brak poszanowania dla graczy? Pozostawię bez komentarza

Skasowało mi się, więc w skrócie... Jestem klientem, Wy jesteście pośrednikami pomiędzy mną a produktem. Nabywam produkt, który ma wady. Mam prawo oczekiwać doprowadzenia produktu do stanu, gdzie nie ma tych wad. Szczytem bezczelności jest pisanie przez Was tekstów w stylu "przestań grać" czy "nie płacz". Jestem pewien, że gdyby strona niemiecka wiedziała o tym jak się zachowujecie, to sama podziękowała by Wam za "pracę". I tak, Waszym obowiązkiem jest pokazanie klientowi, że nie ma racji, w sytuacji kiedy jej nie ma i "wzięcie na klatę" winy w sytuacji, kiedy klient jednak ma rację. Na palcach jednej dłoni mogę policzyć ile razy po zgłoszeniu błędu przeczytałem od Was "przepraszamy".
Master_Magnus_I (s5)
Vladimir_Putin (s9)

16

22.09.2017, 21:08

Master dyskusja z administracja lub osobami z nimi powiązanym nie ma sensu zwróć uwagę ze czytając to forum ciągle występuje ten sam schemat :

- zawsze jest wytykane ze temat był już wałkowany tysiąc razy (chyba nie muszę pisać kto to wiecznie mówi)
- powtarzane jest ze problem i tak nie zostanie rozwiązany wiec po co go poruszać
- gdy zwracasz uwagę na brak działania w palących kwestiach zaraz stajesz się wrogiem nr 1 wszystkich adminów tylko po to żeby pokazali ze się nie znasz ze nie ma problemu
- gdy administracja nie ma już argumentów zwala wine na GF-a ze nie może nic zmienić lub "wyższa instancja" ich nie słucha

Wiec proszę cie po co tu dyskutować ? Jeżeli klienci (a takimi jesteśmy) nie są zadowoleni z obsługi na kasie (a taka role jak widać pełni tu administracja) idą na skargę do kierownika sklepu (a taka role pełni GF) wiec trzeba bezpośrednio pisać do GF o problemach z pominięciem tego forum skoro tu się nic i tak nie załatwi to po co strzępić język i się irytować ?

17

22.09.2017, 21:37

Z racji tego że zaczyna się robić klasyczne spamowisko z obrzucaniem błotem polskiego teamu, postawmy sobie sprawę jasno: nie będę tego tolerował w żadnym z moich działów. Nie i kropka. Nikt po czerwonej stronie nie ma możliwości ingerencji w kod gry. W tym przypadku to nie administracja tylko cykliczni narzekacze nie mają żadnych argumentów. Nie jesteśmy pracownikami GF, a jedynie wolontariuszami- nie mam "narzędzi nacisku" na programistów.
GA Egwene jasno przedstawiła sprawę w tym temacie. Temat pozostawiam dla dyskusji odnośnie lagów nowopowstałego s35, kolejne spamowanie informacjami o doskonale znanej nam sytuacji z aukcjami może zakończyć się nagrodą w postaci warna
Żeby nie było, że nie uprzedzałem ;)

18

22.09.2017, 22:11

Problem lagów na serwerze został naprawiony podczas ostatniego restartu serwerów. Aktualnie ich na s35 nie odczuwam. Problem leży obecnie po stronie użytkownika. Na początek proponuję czyszczenie ciasteczek (dokładne).

Co do pozostałej części wątku się nie wypowiem bo jest mi Was naprawdę szkoda, a słów by to opisać użyć nie mogę.
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

exQA Team Member
Serwer 29

19

22.09.2017, 23:05

poprawa nastapila,ale zdarzaja ciagle sie lagi,gram na 35s, w 2 oknie mam 31s odpalony , 31s chodzi normalnie, 35 czasami laguje jak zaznaczylem jest poprawa :) co do aukcji to tez zauwazylem ze czesc przedmiotow przychodzi pozniej :) a gdy z tej ,,czesci,,przedmiotow nie przychodzi raport o przebiciu to troche lipa ;]

20

22.09.2017, 23:59

Skoro już i tak wyżej wymieniono kilka bugów to i ja chciałbym zgłosić tutaj błąd :D
Często gęsto wybieram sobie jakieś zadanie z panteonu i odchodzę od komputera. Po jakimś czasie włączam z powrotem przeglądarkę, zakładka jest dalej odpalona, oczywiście pytanie czy chcę ponownie wyslac formularz - odruchowo tak. Misji żadnej dodatkowej wybranej nie mam (oprocz tej sprzed odejścia od komputera) a czas do wybrania kolejnego zadania jak świeżo po aktywowaniu nowego zadania- 30 min :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "CzarnyDuszek" (23.09.2017, 00:01)

1 użytkownik poza Tobą przegląda ten temat:

1 gosc