Nie jesteś zalogowany

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

1

6.05.2016, 00:21

Naprawianie przedmiotów

Wraz z wejściem podziemi wszedł update związany z trwałością przedmiotów.
Po każdym ataku przedmioty niszczą się nieznacznie.
Teraz każdy przedmiot ma określone dla siebie punkty trwałości oraz punkty uszlachetnienia.
Poziom statystyk względem wytrzymałości jest taki :

Cytat

100% - 80% statystyki są na poziomie wyższego poziomu jakości
80% - 0% statystyki bez zmian
0% statystyki są na poziomie niższego poziomu jakości
Trwałość to punkty do 80% wartości wszystkich punktów przedmiotu, a uszlachetnienie zaczyna się powyżej tego poziomu, który to daje bonus do statystyk pokazany po prawej stronie (kolor zielony).

Są 2 sposoby na naprawianie przedmiotów

Kowal
Znajduje się on w zakładce Praca u dołu strony.

Jak widać są dwie kategorie. które można wybrać.
Pierwsza opcja to zwykła naprawa wszystkich przedmiotów aktualnie założonych na jednej postaci z 6 dostępnych czyli : postaci głównej, klona oraz 4 najemników
Naprawia 1% w ciągu 12h

Druga opcja to naprawa premium za 3 rubiny.
Naprawia 1% wszystkich przedmiotów na wszystkich postaciach w przeciągu 6 godzin.

Za pracę u kowala nie otrzymujesz złota i doświadczenia, on tylko naprawia przedmioty.

To narzędzie to Stół warsztatowy potocznie nazywany naprawiarką.

Samo naprawianie nie jest niczym trudnym. Zdejmujesz z siebie przedmiot, umieszczasz w miejscu do tego przeznaczonym (jest to ta kratka z napisem Komponent)

Wybierasz w jaki sposób chcesz zapłacić za naprawę. Tu podobnie jak w kuźni mamy 2 pierwsze sloty za złoto i rubiny a pozostałe 4 wyłącznie za rubiny.
Ja wybieram za złoto. :)
Później zostaje nam tylko dołożenie składników jakie aktualnie wylosowało nam :

Kolory składników nie mają znaczenia.

W nawiasie pokazana jest ilość jaka zostanie naprawiona zarówno w
procentach jak i wartość liczbowa dodanej wytrzymałości, a jeżeli
dodawana wartość przekroczy próg trwałości przedmiot otrzymuje
uszlachetnienie.

Teraz już tylko wystarczy kliknąć obrabiaj aby rozpocząć naprawianie, a potem już tylko zostanie wysłanie przedmiotu do paczek.

Informacje w skrócie :

• To ile składników wrzucimy do naprawiania nie jest istotne, możemy dać 1 jak i wszystkie potrzebne. To ile dany składnik doda punktów zależy od ogólnej liczby wszystkich punktów na przedmiocie
  • Kolor składników nie ma znaczenia jednakże najlepiej jest dawać zielone i niebieskie a pozostałe zostawić sobie do kucia.
  • Jeżeli składniki wylosowane do naprawiania nie pasują nam z różnych przyczyn, to można je wylosować ponownie anulując aktualne naprawianie i włożyć przedmiot ponownie do naprawy
  • Poziom uszlachetnienia nie jest obowiązkowy a jedynie dodatkowy. Nie trzeba go utrzymywać. Jednakże poziom uszlachetnienia powoduje że nasz przedmiot posiada statystyki koloru wyższego co dla nas daje np większe obrażenia. Pozwalać to będzie na walkę z lepszymi potworami, bossami i przeciwnikami.
  • Czas trwania samego naprawiania jest śmiesznie krótki, sam naprawiając przedmioty używam tylko jednego slotu.
    Zdejmuję cały ekwipunek z jednej postaci do jednej zakładki w plecaku, w innej mam składniki. Później tylko wkładam przedmiot, dodaję składniki i naprawiam.
Moderator Forum
Super Operator Gry
Serwerów 1 - 37

2

6.05.2016, 08:39

Po dodaniu jednego składnika widzimy, że trwałość osiągnęła wartość maksymalną a w nawiasie pokazuje się wartość, która to będzie już uznawana jako uszlachetnienie dające statystyki przedmiotu o kolor lepszego.
Nie jest to prawdą. W nawiasie pokazana jest ilość jaka zostanie naprawiona zarówno w procentach jak i wartość liczbowa dodanej wytrzymałości, a jeżeli dodawana wartość przekroczy próg trwałości przedmiot otrzymuje uszlachetnienie.
Proszę to poprawić.
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

QA Team Member
Serwer 29

3

8.05.2016, 22:14

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Mozna zatem uszlachetnic na stole warsztatowym przedmiot o kolor wyższy ? Nigdzie nie moge sie tego doszukac. Nie wiem rowniez czy jest to dobrze opisane poniewaz u Magusa mozna uszlachetnic przedmiot zysuje inny kolor i na stole tez jest opisane jako uszlachenianie ? Jak to rozumiec ? Ponadto naprawiam przedmiot maxuje pkt uszlachetniania jednak nie widze by cos sie zmienilo w jego poziomie ? Dzieki za odpowiedz

Egwene

Admin Gry bez s.13

Zawód: Brotherhood_of_Death

• Prywatna wiadomość

4

8.05.2016, 23:55

W przedmiocie masz kolumnę: "przez trwałość", ona pokazuje bonus z wytrzymałości. Na zielono w screenie Bodzia.
Kolor przedmiotu się nie zmienia, tylko staty. Kolor u Magnusa. Trwale.

Trwałość 690760/690760 - do 80 %. Kolor zielony, trwałość >0%, kolor czerwony 0%.
Uszlachetnienie 155669/172691 powyżej 80% wartość na żółto.

5

9.05.2016, 09:16

W przedmiocie masz kolumnę: "przez trwałość", ona pokazuje bonus z wytrzymałości. Na zielono w screenie Bodzia.
Kolor przedmiotu się nie zmienia, tylko staty. Kolor u Magnusa. Trwale.

Trwałość 690760/690760 - do 80 %. Kolor zielony, trwałość >0%, kolor czerwony 0%.
Uszlachetnienie 155669/172691 powyżej 80% wartość na żółto.

dzieki !!! teraz wszystko sie wyjasnilo

6

9.05.2016, 09:21

Z tą różnicą, że "trwałość" stanowi te 80% o których pisze Egwene a pozostałe 20% to uszlachetnienie, które właśnie podwyższa bony do koloru wyższego, oznaczone dodatkową kolumną "przez trwałość".
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

QA Team Member
Serwer 29

Gladius_Wielki

Profesjonalista

Zawód: zajmuje sie robieniem kupki i płaczem

• Prywatna wiadomość

7

16.04.2018, 00:57

Czy dobrze rozumiem że w warsztacie można uszlachetnić przedmiot?
Myślałem że tylko w Magnusie sie da.
Czyli jak wrzucam przedmiot pokazuje mi ilośc potrzebnych składników i gdy je wrzuce to uszlachetni mi dodatkowo?
Myślałem że tam się tylko naprawia (dopiero wróciłem do gladka i jeszcze tego nie robiłem).
Gladius_Wielki s13 SilverSword / Gladius_Victus s14 GoldenGlory

TO PORAŻAJĄCE JAK MAŁO JEST CZYNNYCH KONT
To Gladek jeszcze zarabia na siebie że nadal istnieje?
Mało graczy=brak rywalizacji=premium niepotrzebne

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "Gladius_Wielki" (16.04.2018, 01:02)

8

16.04.2018, 16:00

Czy dobrze rozumiem że w warsztacie można uszlachetnić przedmiot?
Myślałem że tylko w Magnusie sie da.
Czyli jak wrzucam przedmiot pokazuje mi ilośc potrzebnych składników i gdy je wrzuce to uszlachetni mi dodatkowo?
Myślałem że tam się tylko naprawia (dopiero wróciłem do gladka i jeszcze tego nie robiłem).
Magus nie uszlachetnia przedmiotów w nowym znaczeniu tego słowa w grze.
Magus zmienia stopień jakości przedmiotów z np. niebieskiego na purpurę. Wyżej niż purpura się nie da.
Stół warsztatowy (nie warsztat) uszlachetnia przedmioty i je naprawia w zależności od poziomu wytrzymałości. Więcej o uszlachetnieniu w pierwszym poście.
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

QA Team Member
Serwer 29

9

16.04.2018, 18:52

dexusiee ignorancie :V