Nie jesteś zalogowany

Drogi gościu, witaj na Forum Gladiatus.pl. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta, zapoznaj się z Pomocą. Wyjaśni ci jak działa forum. Musisz się zarejestrować, aby w pełni korzystać z możliwości forum. Kliknij tutaj, aby sie zarejestrować lub kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o procesie rejestracji. Jeśli się zarejestrowałeś, proszę się zalogować.

Dennisus

Nowicjusz

• Temat rozpoczęty przez "Dennisus"

Zawód: Pić bełta na ławce

• Prywatna wiadomość

1

11.05.2018, 12:59

Powrót po Latach :)

Witam, cześć i czołem.

Powracam, po długim bardzo długim okresie nieobecności około kilka lat.
Sporadycznie zerkając do czego ta gra zmierza tzn. Aktualizacje, nowe systemy itp.

Mam kilka pytań odnośnie gry, zaczynam od nowa na s37 x5 speed.

Ps. Jeśli, na któreś z pytań jest już odpowiedź, proszę o przekierowanie mnie do tego tematu abym poczytał, z góry dziękuje.

1. Czym różni się serwer zwykły od x2-5 speed, oprócz szybkością.
- Ile trwają aukcje ?
- Jak z regeneracją punktów wypraw/lochów?
- ile czasu teraz z centurionem trwają oczekiwania na kolejne ataki przy wysokim levelu wyprawy/arena?

2. Jak teraz najlepiej rozwijać postać, zauważyłem że teraz mało kto inwestuje z nowych w charyzme. Kiedyś z tego co wiem x3 staty były najważniejsze zręczność, władanie bronią, charyzma.

3. Opłaca się teraz, walić od razu wyprawy i lochy? Bo z tego co mi wiadomo kiedyś to waliło się tylko online lochy, aby mieć dobrą postać.

4. Jak to jest z tym kowalstwem ? Bo nie rozumiem tego i tak do końca nawet czytając tutorial.

5. Na jakim poziomie najlepiej, zdobywa się zwoje kuźnicze te już coś wartościowe, i przeważnie jakie surowce najlepiej zbierać/sprzedawać z pomarańczowych/czerwonych stopni.

6. Ile musiałbym mieć inteligencji mniej więcej aby ładnie odblokowywać, bonusy wypraw - Drop Złota/Broni/expa/honoru.
H@ndlarz s13 --- OFF (DELETE) - Na zawszę w Pamięci <3
H@ndlarz s37 --- ON - Zaczynamy na Nowo <3

2

11.05.2018, 13:07

No to tak
1. Czym różni się serwer zwykły od x2-5 speed, oprócz szybkością.

- Ile trwają aukcje ?

- Jak z regeneracją punktów wypraw/lochów?

- ile czasu teraz z centurionem trwają oczekiwania na kolejne ataki przy wysokim levelu wyprawy/arena?

-----> x serwera podnosi wszystko, szybszą regeneracje pktów, szybsza zmiana czasu aukcji, szybsze wyprawy i areny, dokładnych liczb nie znam, bo gram na x2, wiec to sam musisz sprawdzić, ale czas aren/wypraw nie zmienia sie wraz z lvlem

2. Jak teraz najlepiej rozwijać postać, zauważyłem że teraz mało kto
inwestuje z nowych w charyzme. Kiedyś z tego co wiem x3 staty były
najważniejsze zręczność, władanie bronią, charyzma.

----> teraz inta zastąpiła charyzme, trenujemy WB ZRK INT a potem reszte stat, dopiero jak masz w miare dużo a najlepiej max te pierwsze statystyki, wtedy mozna troche dac w chare

3. Opłaca się teraz, walić od razu wyprawy i lochy? Bo z tego co mi
wiadomo kiedyś to waliło się tylko online lochy, aby mieć dobrą postać.

----> teraz lvl przedewszystkim, wbijasz 100 i wchodzisz na hades, wtedy odrabiasz hajs , tak że jedziemy areny wyprawy lochy zadania, wszystko

4. Jak to jest z tym kowalstwem ? Bo nie rozumiem tego i tak do końca nawet czytając tutorial.

----> z kowalem to tak troche dużo gadania, kupujesz lub dropisz zwoje, są prefixy ( np Talith) i sufixy ( np ognia)
jak masz te dwa zwoje, to mozesz wykuć Talitha ognia, odpalasz kucie, dodajesz składniki i malefice jeśli takową posiadasz, i kujesz :)

5. Na jakim poziomie najlepiej, zdobywa się zwoje kuźnicze te już coś
wartościowe, i przeważnie jakie surowce najlepiej zbierać/sprzedawać z
pomarańczowych/czerwonych stopni.

zwoje lecą różnie , na niskim lvlu lecą te z niskim, ale jak masz 120 lvl to ci mogą lecieć zwoje z 20, 30 itd
z niskich lvli najbardziej popularne to delikatności, zniszczenia, zabójstwa itd itp, dużo tego jest, zawsze warto sprawdzić co daje zwój i zapytać kogoś :)

6. Ile musiałbym mieć inteligencji mniej więcej aby ładnie odblokowywać, bonusy wypraw - Drop Złota/Broni/expa/honoru.

Inty wal oporowo :D zmniejsza ona szanse na podwójne trafienie przeciwnika ;p

Dennisus

Nowicjusz

• Prywatna wiadomość

3

11.05.2018, 13:31

Dziękuje za odpowiedzi, poczekam jeszcze na kogoś, kto może coś nie coś więcej powiedzieć, i nasuwa się pytanie bo doczytałem gdzieś że znieśli zasadę PUSH, bo nie widzę jej tutaj...
>> Klik <<
To oznacza że można przenosić kasę z konta X na konto Y czy nie do końca :) ?

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "Dennisus" (11.05.2018, 13:32)

4

11.05.2018, 14:20

Dziękuje za odpowiedzi, poczekam jeszcze na kogoś, kto może coś nie coś więcej powiedzieć, i nasuwa się pytanie bo doczytałem gdzieś że znieśli zasadę PUSH, bo nie widzę jej tutaj...
>> Klik <<
To oznacza że można przenosić kasę z konta X na konto Y czy nie do końca :) ?
Nie można jeśli są to konta tej samej osoby, bądź posiadają wspólne IP.
exSuper Operator Gry
serwer 1
serwery 5-8
serwery 25-29
serwer 13
serwer 17
serwer 27

QA Team Member
Serwer 29

Munchkin

Średnio Zaawansowany

Zawód: Uczeń

• Prywatna wiadomość

5

11.05.2018, 18:53

Możesz przekazywać za darmo co chcesz i ile chcesz, jedynie nie wolno robić tego w przypadku kont z jednego IP
powodzenia

6

11.05.2018, 21:21

Czyli przykładowo ja Ci daje na s37 100kk a ty mi dajesz 300kk na s34 i wszyscy zadowoleni i zgodne to z prawem :P takie nastały czasy haha

Dennisus

Nowicjusz

• Prywatna wiadomość

7

13.05.2018, 10:11

Czyli mówiąc jeśli ktoś np: zaczynał by na 25s a Ja gram na 37s to można się dogadać, że będę kupować od niego np jedzenie a on ode mnie ? I tym samym już push wtedy nie jest naliczany?

8

13.05.2018, 16:22

Czyli mówiąc jeśli ktoś np: zaczynał by na 25s a Ja gram na 37s to można się dogadać, że będę kupować od niego np jedzenie a on ode mnie ? I tym samym już push wtedy nie jest naliczany?

Zasada pushu została zniesiona. Wszystkie wymiany złota czy przedmiotów są dozwolone. Jak również to, że ktoś może Ci paczki na 10kk nie oddać lub wyczyścić magazyn gildii.. Wymiany złota pomiędzy serwerami są dozwolone.

Jedynie pozostały ograniczenia dotyczące multikont (chodzi o Twoje konta oraz graczy grających na wspólnym IP).
Ograniczeniami są : zakaz handlu, zakaz walk pomiędzy tymi kontami oraz zakaz przekazywania sobie przedmiotów przez magazyn gildii. Omijanie tych ograniczeń za pomocą pośredników jest również zabronione.

Konta mają być połączone w multikonto za pomocą funkcji w grze - wpisać nick drugiego konta w ustawieniach profilu oraz zaakceptować połączenie na tym drugim koncie.

W razie dodatkowych pytań polecam zapoznać się z wcześniejszymi postami w tym dziale, ponieważ wielu graczy w ostatnim czasie powraca i zadaje te same pytania. Tak więc odpowiedź na Pana pytanie może być również w nich zapisana.
Kodeks PPiPK
Moderator Forum
Super Operator Gry

9

15.05.2018, 00:33

Usunięcie związanej duszy nie powinno być za rubiny a tylko za złoto, w dodatku uśmiercili rynek kretyni echh, pamiętam tych minikillerów i opychanie żarcia na rynku :)

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "Qtendo" (15.05.2018, 00:36)

10

15.05.2018, 09:46

Witam.
Też powracam po latach i mam parę pytań co do budowania się w lochach :)

1. Jakich najlepiej najemników brać (chodzi mi o nazwę)
2. Czy warto brać najemnika jako medyk czy też lepiej medyka wziąć na siebie?
3. Wystarczy tylko jeden tank czy może dwóch i dwóch do atakowania?

PS: nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego podpinam się tutaj

Ten post był edytowany 1 razy, ostatnio przez "KosmiaK" (15.05.2018, 09:46)

CzarnyDuszek

Średnio Zaawansowany

Zawód: Programista

• Prywatna wiadomość

11

15.05.2018, 12:54

są różne ustawienia najmów.
Przeważnie jest to 1 tank, 3 atakujących i jeden medyk.
w zależności od tego jakie masz staty na klonie, to albo ustawiasz go na medyka albo na tanka (jesli najemnik/tank miałby więcej statów niż ty to ustaw klona na medyka)

co do atakujących to przeważnie są to summici, ewentualnie tracian/murmillo. Ważne jest aby miał jak najwięcej WB, następnie patrz na charkę i siłę
na blokerze liczy się zręka, a następnie siła i inteligencja
medyk - jak najwięcej inta