Nie jesteś zalogowany

• Zaloguj

To forum jest w trybie tylko do odczytu. Przez jakiś czas będzie utrzymywane w celach archiwalnych. Zapraszamy do rejestracji na nowym forum Gladiatus.pl

1

11.01.2018, 13:35

Pytanie od nowego

Witam;) To mój pierwszy raz z tą grą i męczy mnie jedno pytanie. Wszystko przeczytałem mniej więcej ale zastawiam się tylko nad jedną sprawą.
Jak wygląda dokładnie to naprawiania itemów:
W zakładce praca naprawa u kowala nie ma sensu moim zdaniem prawda? Przez 12h naprawić 1% to raczej kiepska sprawa i lepiej w nocy wysłać gladiatora do pracy niż bawić się w kowala, dobrze myślę ?
Stół warsztatowy tam naprawiać tylko i wyłącznie ?

P.S Jeszcze takie pytanie do doświadczonych. Zdobyte itemki przetapiać czy sprzedawać ?

Pozdrawiam

2

11.01.2018, 13:45

nie opłaca się naprawiać podczas pracy itemów, za długo sie je naprawia ;p
itemy naprawia sie w stole warsztatowym, aby naprawić jakiś item musisz wrzucić tam potrzebne składniki kuźnicze.
tylko niektóre itemy opłaca się roztapiać zazwyczaj fioletowe wzwyż lub zielone/niebieskie ale tylko z przydatnymi i drogimi prefiksami/sufiksami, bo może z nich wypaść zwój, którego warto się nauczyć lub sprzedać drogo ;)

3

11.01.2018, 14:36

CO do naprawy przez pracę - osobiście polecam, na 120lvlu za stajennego mam mniej niż 20k golda, czyli tyle ile zarabiam w minutę.
Przy pracy kowala zawsze mi przybywało jakieś 5-6% trwałości/uszlachetnienia na itemku, więc te 1% jest chyba liczone od całej trwałości i uszlachetnienia itemka.

Osobiście wolę ustawić kowala niż stajennego, hajs z pracy to i tak praktycznie nic w porównaniu do tego co idzie z wypraw czy aren.

Co do naprawy to tak, służy temu stół warsztatowy - szczerze mówiąc do 80lvla raczej nie polecam naprawić nic poza bronią, zielonych itemków brak trwałości i tak nie pogarsza, jedyne co to można podbić je w górę, ale im niższy poziom itemku i słabsza jakość tym szybciej (procentowo) się psują.

Co do przetopu - oczywiście zawsze warto topić najwyższy dropiony kolor itemków, jeżeli nie masz jeszcze zbyt wielu purpu to możesz poczekać albo topić jakieś itemki z dobrymi sufiksami - delikatności, zabójstwa etc. Te zwoje są w cenie i raczej ładnych kilka milionów zgarniesz, o ile na danym serwerze jest zapotrzebowanie jeszcze, więc w porównaniu do wartości itemka na poziomie 5-10k to bardzo duże przebicie.

Ale szansa na roztopienie zwoju jest stosunkowo niska, więc nie licz na cuda :P

4

12.01.2018, 15:11

Dzięki za pomoc ;)
A jeszcze takie pytanie. Jeżeli wytrzymałość przedmiotu spadnie do 0% to wtedy On całkowicie jakby nie działa ?
Dajmy na to mam np: Zbroja 10pancerza +2 do siły i 0% jak to wtedy wygląda?

5

12.01.2018, 15:31

w przypadku zielonych przedmiotów nic się nie zmienia mając 99% czy 0% statystyki są takie same. Jak już jesteś na wyższym lvl i masz pomarańczowe/czerwone itemy to po spadku trwałości osłabiają się również statystyki przedmiotu

6

12.01.2018, 15:42

P.S Jeszcze takie pytanie do doświadczonych. Zdobyte itemki przetapiać czy sprzedawać ?
Topić warto tylko to co dropimy w wysokich jakościach(mars, jupiter olimp)- bo tylko z nich można uzyskać wartościowe przedmioty.

Dzięki temu cudeńku od GA Michalusa można sprawdzić, jakie statystyki mają przedmioty o konkretnej jakości(kolorze). Uszlachetnienie na poziomie powyżej 100% normalnej trwałości dodaje przedmiotowi statystyki tak, jakby był "o jeden kolor" wyżej. Tak samo całkowite zużycie przedmiotu obniża jakość przedmiotu o jeden poziom. I tak pomarańczowy item uszlachetniony na max(powyżej 100%) będzie miał staty jak dla przedmiotu czerwonego, zaś ten sam item po całkowitym zużyciu będzie miał statystyki jakby był jakości purpurowej. Zielony to minimalny poziom przedmiotu, nie dodający żadnych bonusow do statystyk- tak więc nie można zejść jakością poniżej niego nawet jeśli przedmiot jest całkowicie zużyty.

****VLAD****

Grałem dla WOŚP

• Prywatna wiadomość

7

12.01.2018, 19:59

Topić też byle co, co daje elki wytrwałości i napoje postrzegania , na tym nie stracisz .
Pisarz Sofronow Miećka, napisał takie opowiadanie o jednym królu, który przebrał się za włóczęgę i chodził po domach, żebrał. Wszyscy go przepędzali, tylko jeden biedny szewc z przedmieścia podzielił sie z nim ostatnim kawałkiem chleba.
-O widzisz, są jeszcze porządni ludzie.
- No i na drugi dzień tego szewca powiesili! Rozumiesz? Trzeba zawsze wiedzieć z kim się ma do czynienia, bo można się strasznie pomylić.

1 użytkownik poza Tobą przegląda ten temat:

1 gosc